Wczytuję dane...
Model: 345239
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 PLN
Jak to się stało, że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne, a kupka tylko dziecinna? I dlaczego, chcąc kogoś obrazić, prostujemy środkowy palec?
Niemal wszyscy przeklinamy po zbyt wielu drinkach, kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można wypikać, zastąpić gwiazdką, ocenzurować lecz są tak pociągające, że nie potrafimy przestać ich używać. Benjamin Bergen, językoznawca i kognitywista, tłumaczy, co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje, że brzydkie słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć, wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi, że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to, jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne, What the F. jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak i dlaczego przeklinamy.
Fascynująca podróż na styku etymologii, nauronauk i kultury. - "Discover"
Bergenowi udaje się nas przekonać, że warto docenić społeczną rolę "brzydkich" słów. - "Science"
"Zachwycający wgląd w świat wulgaryzmów" - New York Times Book Review
W książce What the F, liście miłosnym do wulgaryzmów, kognitywiście Benjaminowi K. Bergenowi udaje się przekonać mnie, że warto docenić społeczną rolę brzydkich słów zarówno w szerszym kontekście, jak i w niuansach - Science
"Fascynująca podróż na styku etymologii, neuronauk i kultury" - Discover

Azymut

 • Autor: 

  Benjamin K. Bergen

 • Format: 

  14x21,5 cm

 • Ilość stron: 

  416

 • ISBN: 

  9788378864509

 • Oprawa: 

  zintegrowana

 • Rok wydania: 

  2019