Wczytuję dane...
Model: 345738
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 PLN
Producent: cedewu
Oddawana do rąk Czytelników publikacja poświęcona jest tematyce:
- stabilności finansowej,
- nadzoru finansowego,
- polityki makroostrożnościowej,
- regulacji sektora bankowego.
W wyniku kryzysu i zawirowań na rynkach finansowych istotność tych zagadnienień w ostatnich latach wzrosła. Celem opracowania jest pokazanie znaczenia regulacji ostrożnościowych banków dla utrzymania stabilności finansowej.
W opracowaniu w kompleksowy sposób przedstawiono zalecenia Bazylejskiego Komitetu Nadzoru Bankowego, które znalazły odzwierciedlenie m.in. w dyrektywie Capital Requirements Directive IV" (CRD IV) i rozporządzeniu Capital Requirements Regulation" (CRR). Do przedstawionych regulacji należą wymogi kapitałowe, bufory antycykliczne i dźwignia finansowa.
Opisano również narzędzia polityki makroostrożnościowej, które są pomocne w zakresie utrzymania stabilności finansowej, a wśród nich wyróżniono normy płynnościowe odnoszące się do pozycji bilansowych banków - wskaźniki Liquidity Coverage Ratio" (LCR) i Net Stable Funding Ratio" (NSFR).
Monografia jest uzupełnieniem wiedzy zawartej w dotychczasowych publikacjach naukowych poświęconych tematyce stabilności finansowej i regulacji ostrożnościowych sektora bankowego. Przeprowadzona analiza nawiązuje do dyskusji na temat konsekwencji regulowania działalności bankowej. Zagadnienia te są aktualne i posiadają istotne znaczenie zarówno pod względem teoretycznym, jak też praktycznym.
Książka może stanowić cenną lekturę dla specjalistów w dziedzinie finansów i bankowości, studentów tych kierunków, praktyków zajmujących się polityką makroostrożnościową i tworzeniem regulacji rynku finansowego oraz osób zatrudnionych w instytucjach finansowych.

Azymut

 • Autor: 

  Marcin Flotyński

 • Format: 

  16,5x23,5 cm

 • Ilość stron: 

  186

 • ISBN: 

  9788381022828

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2019